Olis - Thassianský (Thassoský) olivový olej je jeden z najlepších olivových olejov na svete a je liekom pre Vaše telo a Vaše zdravie.

Olivový olej je od pradávna nazývaný tekutý zázrak. Je jednou z najzdravších surovín na svete, práve pre jeho zloženie a vplyv na ľudský organizmus. Obsahuje veľké množstvo mono-nenasýtených kyselín a vitamín E, je bohatým zdrojom antioxidantov a mono-nenasýtených tukov a sú považované za top ochranu nášho srdca. Extra panenský olivový olej môže pomôcť zlepšiť citlivosť na inzulín, čo môže pomôcť chrániť pred diabetom typu 2 alebo zvládnuť už existujúci diabetes. Včasný výskum naznačuje, že diéta s vysokým obsahom extra panenského olivového oleja môže inhibovať zlúčeniny zodpovedné za Alzheimerovu chorobu a demenciu.

Olivy Throuba sú stredne veľké a veľmi kvalitné a používajú sa na výrobu extra panenského olivového oleja s veľmi nízkou kyslosťou. Výsledkom nízkej úrovne kyslosti v olivovom oleji je lepšia kvalita, farba, aróma a chuť, vďaka čomu má olivový olej z Thassosu vynikajúce vlastnosti. Nedávna štúdia ukázala, že šťavy v olivách Throuba obsahujú zložky, ktoré chránia pre infarktom a inými srdcovými chorobami.