Grécky med patrí k tým najkvalitnejším medom na svete. Je to úplne prírodný produkt a vyrába sa lokálne najčistejším spôsobom. Vďaka podnebiu a geografickému umiestneniu sú v Grécku slnečné dni takmer po celý rok, čo významne prispieva k rozsiahlej biodiverzite rastlinných i živočíšnych druhov. Medy z horských včelínov z Thassosu majú nezameniteľnú chuť -  borovice, smreka, tymiánu, pomaranča a ďalších. Pravý elixír dlhovekosti a zdravia.

Ihličnaté medoviny zbierajú včely z jedľových, smrekových a borovicových stromov. Sú vysoko cenené v rôznych európskych krajinách. Grécko je pravdepodobne najslávnejšou z nich, keďže píniový/borovicový med je pozoruhodný a predstavuje 65 % celkovej produkcie medu. Pínia je najdôležitejšia rastlina pre včelárov v Grécku. Med je produkovaný sekrétmi hmyzu Marchalina helleica. Stáča sa v mesiacoch august až november. 

Píniový/Borovicový med má protizápalové vlastnosti, je antioxidačný, imunostimulačný, čistiaci, pomáha pri liečení niektorých bakteriálnych, dermatologických, degeneratívnych, zápalových a autoimunitných ochorení. Pri vonkajšom používaní je prínosom pre rany a reumatické ochorenia. Používa sa tiež proti zápalu vaječníkov. Je užitočný pri respiračných ochoreniach. Používa sa ako prostriedok na uvoľnenie dýchania pri ochorení pľúc a chronického kašľa. Dobré proti astme a bronchitíde. Výsledky ukázali, že grécky borovicový med má širokospektrálnu antibakteriálnu aktivitu.

Thymiánový med môže predchádzať rakovinovým procesom. Má silné antioxidačné vlastnosti v porovnaní s bežnými kvetinovými medmi. Pomáha pri dermatologických problémoch.

Med z kvetov pomarančovníka je tradičný vysokokvalitný grécky med. Má výraznú arómu a jemnú chuť. Je to prírodný produkt plný chuti s výraznými a vynikajúcimi vlastnosťami.

Kryštalizácia týchto medov je veľmi pomalá (po 18 mesiacoch v hrubých kryštáloch).