Na Thassose je olivovník považovaný za požehnaný strom a nič z neho sa nesmie premárniť. Rastie tam vyše milión olivovníkov. Čo znamená, že každému obyvateľovi prináleží približne 100 olivovníkov pri počte 13 tis. obyvateľov.

Tukové zloženie extra panenského olivového oleja je takisto hlavným prispievateľom k jeho zdraviu. Obsahuje predovšetkým mono-nenasýtený tuk (približne 73 %), zdravý tuk pre srdce, ktorý je základom stredomorskej stravy. Štúdie konzistentne spájajú stravu s vysokým obsahom mono-nenasýtených tukov s priaznivými účinkami na kardiovaskulárne ochorenia - ochorenie srdca a mŕtvicu. 

Olivy Throuba sú stredne veľké a veľmi kvalitné a používajú sa na výrobu extra panenského olivového oleja s veľmi nízkou kyslosťou. Výsledkom nízkej úrovne kyslosti v olivovom oleji je lepšia kvalita, farba, aróma a chuť, vďaka čomu má olivový olej z Thassosu vynikajúce vlastnosti. Nedávna štúdia ukázala, že šťavy v olivách Throuba obsahujú vlastnosti, ktoré chránia pred infarktom a inými srdcovými chorobami.

Olivový olej je pravdepodobne najkrajší a najpraktickejší darček, ktorý je zároveň prospešný pre Vaše zdravie.