Sliz, ktorý umožňuje slimákom pohyb dopredu je bohatý na alantoín, kyselinu glykolovú, kolagén, vitamíny A, E a C a elastín. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky, ktoré na pleť pôsobia takmer okamžite. Výrobky s výťažkom zo slimačieho slizu už po krátkom používaní zlepšia regeneráciu pleti a predchádzajú vzniku ďalších vrások a drobných liniek. Pleť je po použití týchto výrobkov pevnejšia, pôsobí zdravo a žiari prirodzenou krásou, viditeľne sa zlepší aj jej štruktúra.

Slimačí extrakt obsahuje alantoín, ktorý stimuluje bunky k ich regenerácii a má na pokožku zvláčňujúce, čistiace a liečebné účinky. Ďalej je bohatý na kyselinu glykolovú, ktorá má na pokožku výrazný vyhladzujúci efekt, napomáha k obnove pleťových buniek, pokožku hydratuje a celkovo zlepšuje jej štruktúru. Vďaka tejto kyseline sa tiež zlepšuje elasticita pokožky, dochádza k presvetleniu a vybieleniu nežiaducej pigmentácie, napomáha liečiť akné, redukuje nadmernú tvorbu mazu v mazových žľazách, lieči pokožku spálenú slnkom a vyhladzuje jazvy. Tiež obsahuje kolagén, ktorého úbytok má za následok starnutie pokožky a rad vitamínov A, E, a C. V neposlednom rade je v slimačom slize obsiahnutý elastín, ktorý je dôležitý pre zachovanie pružnej a pevnej pokožky.

Počuli ste už o blahodarných účinkoch slimačieho slizu na našu pleť? 

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. Pod týmto pojmom si však nepredstavujte nič nepríjemne slizké :-) Ide o filtrát slimačieho sekrétu (získavaného neinvazívnym spôsobom), teda o účinné látky z čisteného slimačieho výlučku rozpusteného vo vode. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva najmä kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Nie je to však žiadna novinka. Údajne už Hippokrates miešal slimačí sekrét s kyslým mliekom a používal to ako výborný prostriedok na hojenie kožných zápalov. Darwin si zase všimol, ako rýchlo si dokážu slimáky svojím vlastným výlučkom vyliečiť poškodené časti. A v japonských salónoch krásy vraj prikladajú zákazníčkam na tvár samotné slimáky, pričom táto asi 5-minútová procedúra je ešte aj poriadne drahá. Čo by však dámy neurobili pre krásnu, zdravú, vyhladenú a omladenú pokožku? :-)

Prečo práve extrakt zo slimákov?

Slimačí sliz je bohatý na alantoín, kyselinu glykolovú, kolagén, vitamíny A, E a C a elastín. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky, ktoré na pleť pôsobia takmer okamžite. Tieto produkty s extraktom zo slimačieho slizu sú vďaka svojej príjemnej gélovej textúre vhodné pre všetky typy pleti, dokonca aj pre mastnú a problematickú pleť. 

Efekt slimačieho slizu na pokožku: 

  • zjemňuje vrásky a zabraňuje vzniku nových
  • sťahuje póry
  • intenzívne regeneruje a hydratuje pokožku
  • upokojuje začervenanú a podráždenú pokožku
  • chráni pred baktériami
  • rozjasňuje pokožku
  • redukuje jazvičky po akné