Konope s obľubou pestovali naši predkovia ako významnú poľnohospodársku rastlinu, ktorá mala všestranné použitie. Vyrábali z nej napríklad textílie, čistiace prostriedky, krmivá, potraviny či kozmetiku. Dnes zažíva opätovné „znovuzrodenie“ a jej prospešné účinky deklarujú aj mnohé vedecké štúdie.

Len máloktorá rastlina v prírode dokáže konope konkurovať. Nepotrebuje totižto žiadne pesticídy, pretože ju nenapáda takmer žiadny hmyz a ani žiadne herbicídy, pretože rastie tak rýchlo, že ju takmer žiadna rastlina nedokáže prerásť. Aj preto si konopné produkty zamilovali priaznivci prírodných výrobkov. A prečo sú také efektívne a prospešné? Je to vďaka unikátnym účinným látkam, ktoré konope obsahuje. Sú to najmä cannabinoidy, nachádzajúce sa v prírode len v tejto rastline, ktoré majú analgetický, antiseptický a hydratačný účinok. Veľmi dobre na seba viažu a udržiavajú vodu. Okrem cannabinoidov nájdete v konope aj obrovské množstvo esenciálnych mastných kyselín, prírodných antioxidantov, kyselinu linolovú a stearidonovú, rôzne vitamíny aj minerálne látky.

Na problematickú pokožku: Pre ľudí, ktorí majú problémy s pokožkou, či už trpia atopickým ekzémom, lupienkou, akné alebo inými kožnými ťažkosťami, sú konopné produkty (krémy, masti, mydlá, oleje a pod.) častokrát jediným riešením, ktoré dokázalo vyriešiť ich ťažkosti s kožou. Je to vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom, ktoré konopné produkty majú. Napríklad taký konopný olej je doslova „balzamom“ na pokožku. Napomáha hojeniu rán a popálenín, pomáha zabraňovať starnutiu pokožky, pozitívne vplýva aj na vlasy a kožu hlavy (rieši aj problémy s lupinami). Odporúča sa používať ľuďom, ktorí majú citlivú pokožku. Jeho blahodarný účinok ocenia aj mamičky, pretože je ideálny na jemnú detskú pokožku.