Zaujímali vás niekedy taje z ázijskej starostlivosti o pleť? Ak áno, kozmetika so slimačím extraktom pre vás nebude žiadnou novinkou. Aj keď predstava o slimačom slize na pleti môže byť pre niekoho nepríjemná, táto prírodná kozmetika si svojimi účinkami získava priazeň miliónov žien. Podľahnite jej čaru a zistite viac o tom, ako vám slimačí sliz pomôže s akné či zregeneruje vlasy. Vybrali sme top 5 produktov, ktoré by ste mali zaradiť do svojej každodennej skin care rutiny.

Elixír zo slimáka

Elixír zo slimáka

Sliz zo slimáka ako ochranná bariéra

Sliz - alebo aj elixír zo slimáka - vás prekvapí svojimi schopnosťami. Obsahuje množstvo látok, ktoré sú prospešné pre ľudskú pokožku.

  1. Kyselina hyalurónová - všetkým dôverne známa - pôsobí hydratačne, zadržiava v pokožke vodu, zvlhčuje ju a znižuje výskyt jemných vrások na pleti.
  2. Disponuje antioxidačnými vlastnosťami, ktoré liečia poškodenie a zápal pokožky, podporujú obnovu buniek a produkciu kolagénu či elastínu.
  3. Glykoproteíny nielenže takisto podporujú tvorbu kolagénu, ale aj posilňujú ochrannú kožnú bariéru.
  4. Kyselina glykolová pomáha odstraňovať odumreté bunky a póry na pokožke, vďaka čomu vyhladzuje pleť, čistí a zjednocuje jej tón.

Slimačí sliz na akné aj vlasy

Prírodný extrakt má nielen antimikrobiálne účinky, hydratuje pokožku, znižuje zápaly, pomáha pri hojení rán, no redukuje aj hyperpigmentáciu (podobne ako konopná kozmetika), odstraňuje akné a udržuje zdravý vzhľad vlasov.

Jeho účinky je možné pozorovať aj v otázke starnutia pleti. Ochranná vrstva, ktorú na pokožke zanecháva krém zo slimačieho slizu, chráni pleť pred agresívnymi slnečnými UV lúčmi, čím napomáha k tomu, aby pleť rýchlo nestarla.

Slimačí sliz na akné

Humánny zber slimačieho elixíru

Ak sa zamýšľate nad tým, ako sa slimačia kozmetika vyrába, ide o zdĺhavý proces. Ako naznačuje samotný názov, filtrát - hustejší hlien - slimáky vylučujú, keď sú v nebezpečenstve, pod stresom alebo v (pre nich) príjemných chvíľach.

Mnoho výrobcov vytvára pre slimáky hrboľaté prirodzené prostredie v extrakčnej mašine, kde sa určitú časť dňa plazia a vylučujú svoj sliz. Slimákom sa v žiadnom prípade počas celého procesu neubližuje. Za hodinu sa takto dokáže zozbierať približne 3 kilogramy slizu.

Následne sa filtrát zhromaždí, odstránia sa z neho všetky nečistoty a stabilizuje sa, aby poslúžil ako pevný základ na výrobu kozmetiky so slimačím extraktom. Posúďte sami, ako bezbolestne prebieha samotný proces získavania slimačieho slizu :)

Top 5 prírodných slimačích elixírov

Keďže sa v posledných rokoch čoraz viac dbá na prírodný pôvod kozmetických produktov, práve grécka značka Venus Secrets, s ktorou spolupracujeme, strávila mnoho rokov skúmaním prírodných ingrediencií, aby vyvinula produkty najvyššej kvality nielen na tvár a vlasy, ale aj na celé telo.

Vedeli ste, že…

Venus Secrets spolupracuje v Aténach s lekármi a kvalifikovanými dermatológmi, ktorí pravidelne testujú jej výrobky výhradne na ľuďoch (nie na zvieratách). Podľa farmaceutických a bezpečnostných európskych a amerických štandardov do svojej kozmetiky zaradili aj elixír zo slimáka v rôznych obľúbených produktových líniách.

Slimačí sliz na akné

Spevňujúca a ošetrujúca pleťová maska s extraktom zo slimákov zanecháva na tvári ochrannú bariéru, ktorá nielenže pokožku hydratuje a zadržiava vlhkosť, no zároveň ju chráni aj pred suchom a znečistením.

Účinky zo slimačieho slizu spolu s výťažkami z olivovníkov, nechtíka lekárskeho, aloe vera či harmančeka, poskytujú regeneráciu a spevnenie pokožky.

Aj keď sú masky zaliate slizkejšou esenciou, pleť zanechajú jemnú a jasnú. Po odstránení masky môžete zvyšok extraktu vmasírovať do pokožky a rýchlo nadobudnete pocit omladenej pleti.

Pleťová kozmetika zo slimačieho slizu

Slimačia kozmetika, pleťová maska

Elixír zo slimáka ako sérum proti vráskam

Sérum, spoločne s kyselinou hyalurónovou, argánovým olejom, aloe vera a olivami, rozjasní a rozžiari akúkoľvek pleť. Je vhodné na tvár a krk.

Kyselina hyalurónová zvlhčuje pokožku, zvyšuje jej pružnosť a priamo vyhladzuje a redukuje vrásky na pleti. Má bohatú textúru, ktorú ocenia všetky ženy so suchšou pokožkou.

Pleťová kozmetika zo slimačieho slizu

Krém so slimačím extraktom, sérum proti vráskam

Krém zo slimačieho slizu na tvár proti vráskam

Všetky vyššie spomínané účinky, ktorými slimačí sliz disponuje, Venus Secrets pretavila do univerzálneho krému. Pomáha v boji proti vráskam a stareckým škvrnám na pokožke. Odporúčame ho aplikovať na samotné slimačie sérum.

Krém proti vráskam

Krém zo slimačieho slizu

Slimačia kozmetika proti starnutiu

Aj keď sú v realite pomalší, slimáky sa postarajú o to, aby oddialili proces starnutia ženskej pleti. S kolagénom, argánovým olejom, vitamínmi, bielkovinami, olivami a elastínom sérum proti starnutiu preniká do pleti, zvyšuje jej pružnosť a zvlhčuje ju.

TIP: Pre čo najlepšie účinky naneste slimačie sérum proti starnutiu na suchú pokožku (tvár alebo oči) ešte pred aplikáciou samotného krému.

Anti age sérum

Slimačia kozmetika proti starnutiu

Ultra vitalizačné 24-hodinové sérum

Prírodné, organické a s desiatkami vitamínov. Starostlivosť o pleť zabezpečí aj vitalizačné slimačie sérum, ktoré preniká pokožkou a chráni vás od rána počas celého rušného pracovného dňa (aj v znečistenejšom prostredí) až do večera, kým si pleť neošetríte.

Obsahuje Panthenol, ktorý je nevyhnutný na udržanie zdravej a sviežej pokožky.

Kozmetika proti starnutiu

Slimačí sliz v kozmetike

Podľahnite slimačiemu hitu

Preskúmajte slimačiu kozmetiku a začleňte ju do svojej každodennej starostlivosti o pleť. Pomôže širokej škále problémov počnúc od akné, cez jemné vrásky, až po samotnú hyperpigmentáciu či oslabenú ochrannú bariéru.