Máte záujem o elixír života? “Nováčik” na trhu, oslie mlieko, má nielen protistarnúce účinky a prírodné látky podporujúce imunitu, ale je vhodný aj pre ľudí, ktorí bojujú s astmou či ekzémom. Oslie mlieko v sebe ukrýva tajomstvo krásy - povieme vám prečo.Staro-nový trend

Aj keď o osľom mlieku často nepočuť, jeho účinky poznala už Kleopatra, egyptská kráľovná, ktorá sa v ňom pravidelne kúpala, aby si udržala krásu a mladosť svojej pokožky.

 Výživné oslie mlieko v kozmetike

Oslie mlieko chutí aj deťom

Vďaka svojmu pH a výživovej povahe má oslie mlieko veľmi blízko k materskému mlieku. Až do neskorého devätnásteho storočia bolo dokonca používané na kojenie bábätiek.

Štúdie dokonca preukazujú, že je vhodné pre kojencov, ktorí majú alergiu na kravské mlieko. Oslie mlieko je ľahko stráviteľné, keďže neobsahuje kazeín a má málo tuku.

Zloženie oslieho mlieka

Výživové hodnoty a množstvo prírodných látok, z ktorých sa oslie mlieko skladá, je bohaté. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, D, C, E, rôzne minerály, stopové prvky vápnika, magnézia, sodíka, železa, fosforu a zinku či imunoglobulíny a omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

Bio mlieko, ktoré je vhodné aj pre dospelých

Práve vďaka svojmu bohatému zloženiu a enzýmom, oslie mlieko nielenže podporuje a buduje imunitné mechanizmy, ale aj pomáha regenerovať črevnú flóru. Rieši mnoho problémov s metabolizmom, no pomáha aj pri:

 • kožných problémoch, alergiách a akné,
 • psoriáze (regeneruje pokožku),
 • boji so zápchou,
 • detoxikácii pečene,
 • kašli a chronickej bronchitíde,
 • posilňovaní imunitu počas chemoterapie,
 • redukcii stresu a únave.

TIP: Aby ste získali blahodarné účinky oslieho mlieka, odporúča sa, aby ste pili minimálne 60 ml mlieka denne počas jedného mesiaca.

Bio oslie mlieko v kozmetike

Využitie oslieho mlieka v podobe omladzujúcej kozmetiky

Viac než 50 % oslieho mlieka je získavané na farmách v Taliansku, no vyrába sa aj vo Francúzsku, Belgicku či Španielsku. Vďaka svojmu zloženiu a pôsobnosti sa začal využívať v kozmetickom priemysle. Dokáže:

 • hydratovať pokožku, vďaka čomu je pružnejšia a jemnejšia,
 • účinne hojiť a upokojovať drobné kožné odery,
 • prirodzene napnúť pokožku,
 • regulovať rovnováhu pleti,
 • bojovať proti starnutiu pokožky.

Vedeli ste, že…

Oslie mlieko je extrémne drahé a jeho cena bude stúpať. Zatiaľ čo jedna oslica vyprodukuje maximálne (za veľmi dobrých podmienok) jeden liter mlieka denne počas šiestich mesiacov v roku, kravy sú schopné dodať až 30-krát viac. Navyše, dojenie je potrebné robiť ručne. Preto sa pol kila oslieho syru predáva za stovky eur.

Krém na nohy zabraňuje vysušeniu

Najlepšie telové mlieko na suchú pokožku v sebe ukrýva oslie mlieko. Práve tento druh mlieka, ktorý sa v krémoch na nohy nachádza, zabraňuje vysušeniu, podráždeniu a popraskaniu pokožky. Veľmi ľahko sa vstrebáva a kožu zanecháva vláčnu a hebkú.

Krém na ruky s protistarnúcimi účinkami

Niektoré bielkoviny fungujú v oslom mlieku ako antioxidanty. Pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením vrátane poškodenia, ktoré je spôsobené slnečným žiarením. Aj preto je vhodné ho používať ako krém proti starnutiu.

Očný krém odstraňuje vačky pod očami

Oslie mlieko chráni aj citlivú oblasť okolo očí tým, že udržuje pokožku hlboko zvlhčenú a kompaktnú. Očný krém sa odporúča všetkým ženám, ktoré bojujú s vačkami a tmavými kruhmi pod očami. Nielenže ich odstraňuje, ale aj zabraňuje ich tvorbe.

Krém a maska na tvár bojujú s vráskami

Bio telové oslie mlieko obsahuje bielkoviny, ktoré majú schopnosť zadržiavať a priťahovať vodu, vďaka čomu pokožka ostáva zvlhčená a nevysušená. Krém a maska na tvár z oslieho mlieka kožu regenerujú a vyživujú. Eliminujú tvorbu vrások a pôsobia proti starnutiu pokožky.

Maska na tvár s oslím mliekom eliminuje tvorbu vrások

Maska na vlasy udržuje ich lesk a objem

Ak sú vaše vlasy suché, stratili lesk a objem, prípadne sa neviete zbaviť rozštiepených končekov, siahnite po maske na vlasy s oslím mliekom. Oslie mlieko sa postará o regeneráciu vlasov, výživu a dodá im hĺbkovú hydratačnú silu. Posilní a zvláčni vaše vlasy, ale aj uľahčí ich rozčesávanie.

Sprchový gél a soľ do kúpeľa, ktorá obnovuje vitalitu pokožky

Oslie mlieko sa v podobe sprchového gélu stará o vitalitu a mladistvosť pokožky. Udržuje ju jasnú a hladkú.

TIP: Vyskúšajte sprchový gél z oslieho mlieka obohateného o výťažky z olív. Je jemný, nedráždivý a vhodný aj pre citlivý typ pokožky.

Soľ do kúpeľa s oslím mliekom len podporuje účinky samotného šampónu. Ošetruje pokožku a stará sa o jej rovnováhu.

 Soľ do kúpeľa s oslím mliekom

Telové mlieko a maslo obnovuje suchú pokožku

Bio telové mlieko bohaté na oslie mlieko je vhodné pre všetky typy pokožiek. Hydratuje a zároveň ju zanecháva sviežu s jemnou ochrannou vrstvou. Obsahuje množstvo vitamínov - najmä A a E, provitamín B5, ale aj prírodné extrakty a oleje.Telové maslo pomáha udržať pokožku hydratovanú, no vytlačí prebytočnú vodu a vlhkosť.

Telové oslie mlieko zanecháva na pokožke jemnú ochrannú vrstvu

Balzam na pery s jemnou konzistenciou

Výťažky oslieho mlieka v podobe balzamu pery dokonale hydratujú a vyživujú ich nielen množstvom vitamínov, ale aj SPF ochranou. Balzam na pery je vláčny a s nelepivou konzistenciou.

Kondicionér a šampón reštrukturalizuje vlasy

Nie nadarmo sa oslie mlieko považujte za elixír života. Vráti mladosť a vitalitu pokožke, no postará sa aj o korunu krásy. Kondicionér z oslieho mlieka a šampón na vlasy zvlhčujú a udržiavajú prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy, vyživujú vlasy a reštrukturalizujú ich.

Doprajte si kráľovskú starostlivosť

Tak ako za starých čias, oslie mlieko získava v súčasnosti v kozmetike čoraz viac pozornosti. Vyskúšajte jeho liečivé a omladzovacie účinky a podľahnite jeho jedinečným vlastnostiam.