Konopná kozmetika na vlasy

Je to oficiálne: konope je všade a vďaka svojim blahodarným účinkom sa stáva neoddeliteľnou súčasťou prírodnej vlasovej kozmetiky. Konopný šampón na vlasy pomáha pri problémoch s korunou krásy, s vlasovou pokožkou, ale aj s kožnými chorobami, ako sú psoriáza, seborea či akné. Keďže obsahuje celý rad prospešných látok, viete, prečo by ste ho mali začať používať aj vy? 

Konope - bezkonkurenčná rastlina

Konope má široké spektrum využitia - od textilného priemyslu cez potraviny, krmivá či výživové doplnky až po kozmetiku.

Šampón z konope ako liek 

Jedinečné účinky konope vo vlasovej kozmetike potvrdzujú najmä jeho analgetické, antiseptické a hydratačné účinky.

Konopný olej na vlasy má schopnosť viazať a udržiavať molekuly vody. Tieto účinky sa znásobujú spolupôsobením s omega 3, 6 a 9 mastnými kyselinami, so zinkom, železom, karoténom (ako minerálmi krásy) a množstvom prírodných antioxidantov.

Použitie konopnej kozmetiky

Šampón z konope sa používa v čisto prírodnej forme alebo v zmesi, ktorá je obohatená o ďalšie prírodné látky ako sú oleje, výťažky z exotických rastlín a živočíšne či rastlinné tuky. Je vhodný na:

 • každodennú starostlivosť o vlasy vďaka svojmu šetrnému zloženiu
 • rôzne druhy aplikácie - tekuté alebo tuhé - konopné šampóny sú nenáročné na skladovanie a používanie aj mimo vašej kúpeľne
 • použitie ako prírodný kondicionér a maska zároveň - uzatvára póry, vypĺňa poškodené časti a dodáva vlasom základnú vysoko nutričnú výživu 

Vedeli ste, že…

Je rozdiel, či medzi konopnou vlasovou kozmetikou hľadáte prípravky obohatené alebo neobohatené o CBD látky? Totiž konopný olej získavaný lisovaním zo semien za studena neobsahuje cannabinoidy. Sú v iných častiach rastliny než v semenách, prevažne sa vyrábajú z kvetov konope, resp. zriedením konope s iným olejom, napr. olivovým, kokosovým atď. Pre kozmetické účely sa z cannabinoidov využíva THC (s neškodným obsahom psychoaktívneho pôsobenia) a cannabidioly, ktoré vôbec nie sú psychoaktívne. Majú významné protizápalové a rýchle regeneračné vlastnosti. 

Účinky konopného šampónu

  1. Šampón udržiava prirodzenú vlhkosť vlasovej pokožky

   Ak trpíte suchými vlasmi a podráždenou vlasovou pokožkou, konopný olej zabezpečuje vysokú hydratáciu vlasov pomocou esenciálnych mastných kyselín. Na rozdiel od iných prírodných olejov, je účinnejší voči vyplavovaniu pri každodennom umývaní.

   Vlasovú kozmetiku z konope odporúčame používať nielen v suchom letnom období, ale aj celoročne - hydratácia vlasovej pokožky úzko súvisí s prirodzeným leskom a anti-age účinkom.

   2. Podpora zdravého rastu vlasov

   Šampón z konope nielenže obsahuje kľúčové zložky, ktoré napomáhajú rastu vlasov, ale aj podporuje tvorbu keratínu. 

   TIP: Stimuláciu rastu vlasov môžete podporiť aj masážou s konopným olejom. Jemnými krúživými pohybmi po pokožke hlavy zlepšíte krvný obeh a aktivitu vlasových folikulov.

   3. Ochrana pred lámaním vlasov

   Tepelná úprava, farbenie vlasov, ale aj všeobecné opotrebovanie vedie k jednému z najčastejších problémov s vlasmi, s ktorým sa stretáva množstvo žien - ich lámanie.

   Výrobky s obsahom konopného oleja vyživia pokožku hlavy a posilňujú keratínovú vrstvu každého vlasového prameňa. Čím sú vlasy silnejšie, tým sú menej náchylné na lámanie.

   TIP: Konopný šampón na vlasy vždy aplikujte v smere od pokožky po celej dĺžke vlasov až ku končekom. 

   Vlasový konopný olej na rozštiepené končeky 

   4. Konopná kozmetika proti lupinám, svrbeniu a vypadávaniu vlasov

   Prírodné antioxidanty a vitamíny v konopnom oleji prinášajú upokojujúci účinok na podráždenú a zapálenú vlasovú pokožku, ktorá vzniká vplyvom baktérií a plesní.

   Konope zabraňuje baktériám prenikať do vlasových folikulov, ktoré ich bežne oslabujú a zbavujú potrebnej výživy.

   TIP: Bojujte proti lupinám so zmesou z konopného oleja zmiešaného s rozmarínom. Vmasírujte ho do pokožky a zabaľte do sprchovacej čiapky alebo uteráka. Zábal nechajte pôsobiť približne 30 min.

   Detail na konopný olej v pipete 

   5. Zlepšenie objemu, sily a lesku vlasov  

   Široké možnosti používania konopného oleja dokazuje aj jeho dobrá “znášanlivosť” v pripravkoch obohatených o med, vaječné žĺtky, ricínový alebo organický extra panenský olivový olej. V tejto kombinácii konopný olej zvyšuje objem a lesk vlasov.

   TIP: Pripravte si masku na vlasy. Zohrejte si konopný olej na vlasy (čím sa zvýši pôsobenie účinných látok) a zmiešajte ho s ďalšími ingredienciami. Nanášajte ho rovnomerne po celej pokožke a dĺžke vlasov. Zmes vymyte po 30 - 60 min.

   6. Liečba akné, ale aj psoriázy a seborey

   Psoriáza a seborea sa prejavujú suchými a ľahko sa odlupujúcimi šupinkami na pokožke. U mnohých sa vyskytujú aj na pokožke hlavy.

   Ide o chronické ochorenie, ktoré nie je zatiaľ možné úplne vyliečiť. Avšak, konopný olej obsahuje mnoho nenasýtených mastných kyselín a protizápalových látok, ktoré majú na kožné choroby pozitívne účinky.

   Vyskúšajte aj vy konopný olej, ktorý je bohatý na antioxidanty či rôzne vitamíny a podporte s ním zdravie svojej pokožky.

   V akom poradí používať vlasovú kozmetiku?

   Vlasovú kozmetiku s výťažkom z konope pre dosiahnutie spomínaných účinkov používajte komplexne, v poradí:

   1. šampón pre očistenie pokožky,
   2. kondicionér na hĺbkové zvlhčenie,
   3. maska na záverečné ošetrenie.

   Prípravky nechajte pôsobiť 1-3 minúty pre postupné vstrebávanie do pokožky. Myslite na to, že regenerácia vlasov je dlhodobý proces.

   Pozor na oslabené vlasy

   Dlhotrvajúce (nočné) zábaly z konopného oleja nie sú vhodné pri problémoch s veľmi riedkymi a oslabenými vlasmi. Vlasy dlhodobo obalené olejom sú ťažšie a náchylnejšie na lámanie a vypadávanie.

   Objavte skvelé účinky konope

   Významná poľnohospodárska plodina so všestranným využitím nájde využitie v každej domácnosti. Doprajte svojim vlasom prírodné osvieženie, regeneráciu a kvalitné ošetrenie. Naše prémiové produkty z konope neobsahujú parabény a zanechávajú vlasy zvlhčené a úžasne hebké.