Prírodný produkt a hrebeň, ktorý sa stará o zničené a suché vlasy

 

Horúci vzduch, farbenie a predlžovanie vlasov, ale aj nedbalé rozčesávanie a časté umývanie. Faktory, ktoré sa rýchlo postarajú o nezdravý vzhľad a štruktúru vašich vlasov či rozštiepené končeky. Ak nemáte záujem o vyhadzovanie peňazí za drahé kadernícke salóny, poradíme vám, ktoré prírodné produkty sú hotovým pokladom na suché vlasy.

 

Najčastejšie faktory, ktoré škodia vlasom

Zničené vlasy nemajú objem, veľmi ťažko udržia akýkoľvek účes, sú lámavé a vysušené. Poškodené vlasy sú bez lesku, jasu, krehké a veľmi ľahko sa v nich tvoria uzlíky. Nikto vlasy neničí účelovo, no niekedy aj nesprávna či prehnaná starostlivosť vplýva na problémy, ktoré ženy mávajú so svojou korunou krásy.

 

1.   Príliš mnoho a príliš veľa chémie

Drastické úpravy a dlhé pôsobenie veľkého množstva chemických látok ničia štruktúru a povrch vlasov. Farbenie mení pH vlasov a ich poškodenie je niekedy natoľko devastačné, že jediným riešením je zničené vlasy odstrihnúť.

 

2.   Bielenie = zabijak zdravých vlasov

Zosvetľovanie - bielenie - vlasy neoberá len o pigment, ale aj o všetko, čo ich drží lesklé a pružné. Časté odfarbovanie sa postará o ich vysušenie a pomalý rast (v dôsledku ich lámania).

 

Mladá žena si fénuje svoje vlasy, prírodná kozmetika na suché vlasy, zničené vlasy

 

3.   Tepelná úprava, ktorej výsledkom sú suché vlasy

Kulmy, fény a žehličky sú hrozbou, ktoré zapríčiňujú prehriatie, vysušenie alebo dokonca spálenie vlasov. Odporúčame vám, aby ste pri týchto úpravách vždy začínali opatrne na najnižšom teplotnom stupni a nevystavovali vlasy zbytočným vysokým teplotným podmienkam. O krásne vlny sa častokrát postarajú aj objemové penové nátačky.

 

4.   Kreatívne strihanie nepôsobí na lepší rast vlasov

Holenie britvou či extrémne vrstvenie (vrchné vlasy sú kratšie ako spodné) viac vašim vlasom škodí ako prináša osoh. Rozličné techniky strihania môžu štruktúru vlasov vážne poškodiť.

Pri výbere kaderníčky dbajte vždy na to, aby vám ona sama poradila nielen účes, ktorý vám pristane, ale aj strihy, neprospievajú.

5.   Neopatrné česanie a pevné účesy

Veľká fyzická záťaž, ktorou na vlasy pôsobíte pri ich agresívnom česaní či kefovanie mokrých vlasov vedie k ich lámaniu. Mnoho žien uprednostňuje vrkoče a copy pred rozpustenými vlasmi. V niektorých ohľadoch však aj pevné uťahovanie vlasov môže poškodiť štruktúru alebo spôsobiť vypadávanie veľkého množstva vlasov.

Prírodné produkty na suché a lámavé vlasy

Prírodné zložky sú častokrát najlepším (a dokonca najlacnejším) riešením, ako vrátiť zničeným vlasom život.

1.  Olivový olej na vlasy - cesta ku vyživenej hrive

Účinky olivového oleja sú blahodarné. Pomáha nielen po fyzickej, ale aj mentálnej či imunitnej stránke. Nájde sa v takmer každej kuchyni, je chutnou prísadou na varenie a vašim vlasom pomôže v mnohých ohľadoch.

Olivový olej na suché vlasy s hrebeňom

 

Olejový olej na suché vlasy

Extra panenský olivový olej je vitamínovou bombou - obsahuje vitamín A, E, D či omega mastné kyseliny. Pri pravidelnej (nielen) vnútornej aplikácii olivového oleja sa onedlho budete môcť tešiť zdravým, hydratovaným a lesklým vlasom.

Maska na vlasy z olivového oleja proti lupinám

Na suchej a poškodenej pokožke sa často vytvárajú lupiny, ktoré mnohým ženám prekážajú najmä z estetického hľadiska.

Olivový olej však dokáže pokožku hlavy vyčistiť, zregenerovať a hydratovať. Jednoducho zbaví vlasy bielych šupiniek.

 

TIP: Maska na vlasy z olivového oleja a medu nielenže vlasy hydratuje, ale dodáva im aj žiarivý lesk. Zmiešajte olivový olej s medom a vajíčkom a vmasírujte ho do vlasov na 20 minút. Následne masku opláchnite a ošetrite kondicionérom.

Zábal na vlasy z olivového oleja redukuje ich vypadávanie

Najmä v staršom veku sa mnoho žien stretáva a začína bojovať so zvýšením vypadávaním vlasov. Využívaním veľkého množstva vlasových produktov však často prichádzajú o svoje financie bez toho, aby dosiahli očakávané výsledky.

Málokto vie, že práve olivový olej zabraňuje tvorbe DHT hormónu, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov.

 

2.  Konopný šampón na vlasy vhodný na každý deň

Šampón z konope nielenže pôsobí protizápalovo a antibakteriálne, ale pri vonkajšom použití aj regeneruje pokožku.

Konopný šampón na vlasy obsahuje mastné kyseliny a esenciálne oleje, ktoré vlasy hydratujú a udržiavajú ich lesklé.

 

 

Konopný šampón a kondicionér

 

Výhody konopného šampónu

  1. Mastné kyseliny vlasy chránia, zvlhčujú a udržiavajú ich lesk.
  2. Vďaka vitamínom B, D, E a horčíku sa konopný šampóny na vlasy postará o zdravý rast a posilnenie vlasov.
  3. Šampón z konope je vhodný aj na suché vlasy - udržiava ich prirodzenú vlhkosť.
  4. Šampón zaceľuje rozštiepené končeky a regeneruje ich.
  5. Skúste použiť konopný šampón aj proti nepríjemným lupinám - má upokojujúci účinok na podráždenú a zapálenú vlasovú pokožku.

 

Maska na vlasy z konopného oleja pre zvýšenie lesku a objemu

Maska na vlasy z konopného oleja je vhodná pre všetky typy vlasov. Posilňuje vlasy a dodáva im hĺbkovú hydratačnú silu. Uľahčuje rozčesávanie a chráni pred rozštiepenými končekmi.

 

TIP: Pre čo najlepšie účinky naneste masku na vlasy a nechajte ju pôsobiť približne 3 minúty. Následne vlasy opláchnite bežným spôsobom a ošetrite ich kondicionérom obohateným o konopný olej.

 

Žena, ktorý používa konopný olej na suché a zničené vlasy

 

3. Oslie mlieko reštrukturalizuje vlasy

Oslie mlieko ukrýva tajomstvo krásy. Má bohaté protistarnúce účinky a množstvo vitamínov. Používa sa aj vo vlasovej kozmetike v podobe šampónov.

 

Šampón z oslieho mlieka chráni farbené vlasy

Šampón s oslím mliekom je prírodným proteínom, ktorý nielenže dodáva vlasom lesk, objem a zvlhčuje pokožku hlavy, ale dokonca chráni aj farbené vlasy pred vyblednutím.

 

Maska na vlasy z oslieho mlieka chráni pred rozštiepenými končekmi

Oslie mlieko je vhodné vmasírovať do vlasov aj v podobe masky na vlasy, ktorá ich takisto zregeneruje, dodá výživu, vláčnosť a zbaví vás rozštiepených končekov.

 

4. Arganový olej na lepší rast vlasov

Obľúbeným prírodným produktom sú aj prípravky s výťažkom argánového oleja. Arganový olej obsahuje omega mastné kyseliny, ale aj vitamíny A či E. Má množstvo hydratačných a regeneračných účinkov. Je vhodný na polámané a suché vlasy. Keďže vlasy ochraňuje pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, používa sa na lepší rast vlasov v podobe vlasovej masky alebo zábalu.

 

Arganový olej na lepší rast vlasov

 

Prírodnou kozmetikou k zdravým vlasom

Pri výbere produktov, ktoré súvisia so starostlivosťou o zničené vlasy, uprednostňujte prírodné, stovky rokov overené prípravky bez zbytočných chemických doplnkov. V našej ponuke nájdete nielen prírodné konopné, olivové a arganové oleje, ale aj oslie mlieka, ktoré vašim zničeným a poškodeným vlasom vrátia sviežosť a lesk. Stavte na prírodné klenoty.