Akné - problém, ktorý trápi nielen tínedžerov, ale aj dospelých. Drobné bodky či väčšie fľaky, ale aj samotné vyrážky. Vedeli ste o tom, že nimi trpí v priemere až 85 % obyvateľov po celom svete? Mnoho ľudí siaha prednostne po rôznych krémoch, pričom nevedia, že pravá sila spočíva práve v prírodných zložkách. Jednou z nich je aj konopná kozmetika, ktorá navyše pomáha aj pri liečbe ekzémov. Viete prečo?

 

 

Konopná kozmetika na akné

Najčastejšie príčiny vzniku akné

Akné je výsledkom nadmernej tvorby oleja na pokožke, ktorým sa upchávajú vlasové folikuly. Baktérie, olej a odumreté bunky pokožky sa zhromažďujú vo folikuloch a tvoria nepríjemné pupienky.

 

Stres, hormóny či lieky

Stres, hormóny a niektoré lieky môžu prispievať k vzniku chronického akné. U žien sa vznik akné často spája aj s menštruáciou, tehotenstvom alebo menopauzou.

 

Mliečne výrobky

Štúdie tiež naznačujú, že strava s vysokým obsahom mliečnych výrobkov a potravín bohatých na sacharidy môže akné zhoršovať. Aj keď strava akné priamo nespôsobuje, zhoršuje jeho priebeh.

 

Genetika

Genetika je jedným z najsilnejších faktorov, ktoré vplývajú na vznik pupienkov na tvári. Často sa prejavuje najmä počas dospievania - puberty - a súvisí s výkyvom hormónov.

 

Príliš „čistá” tvár

Ak si tvár často drhnete rôznymi prípravkami alebo ju čistíte s použitím veľkého množstva krémov či micelárnych vôd, môžete jednoducho svoju pokožku podráždiť, zapáliť a akné o to viac zhoršiť.

 

Mastné krémy a pleťové krémy

Paradoxne, práve krémy, ktoré majú pleť v mnohých prípadoch zachrániť, sa podieľajú na vzniku akné. Mnoho ľudí sa preto obracia na prírodné alternatívy, ktoré pomáhajú sa zbaviť pupienkov rýchlejšie. A aj keď existuje veľa prírodných liekov na akné, je iba pár, ktoré majú preukázané liečivé účinky.

 

Konopná kozmetika na akné a ekzémy

Pokiaľ ide o riešenie kožných problémov, konopná kozmetika je pravdepodobne najlepšou prírodnou možnosťou. Krémy, pleťové vody alebo séra sa nanášajú priamo na pokožku a majú množstvo liečivých vlastností.

 

Konopná kozmetika na dokonalú telovú a vlasovú starostlivosť

 

Kozmetika bez omamných látok

Kanabidiol (CBD) neobsahuje THC, zlúčeninu, ktorá má psychotropné účinky. Nemusíte sa obávať, že po jej použití budete omámení.

 

Prečo zvoliť konope

Kozmetika, ktorá obsahuje konope, pomáha spomaľovať procesy, ktoré vedú k vzniku akné. Vďaka svojim vlastnostiam konope reguluje a kontrolu produkciu kožného mazu, ktorá priamo súvisí s tvorbou vyrážok a neupcháva póry.

Atopický ekzém vo veľkej miere vzniká kvôli genetickým predispozíciám. Existuje mnoho alergénov, ktoré ho spúšťajú. Patria sem rôzne potraviny, prach či srsť zvierat. Konope upokojuje pokožku a je vhodným prírodným liekom v boji proti ekzémom.

 

1.    Antibakteriálne účinky

Antibakteriálne účinky konopnej kozmetiky pomáhajú znížiť alebo dokonca vylúčiť prebytočné baktérie, ktoré stoja za vznikom akné.

 

2.    Regeneračné účinky

Konopná kozmetika má neoceniteľné vlastnosti aj vďaka tomu, že zlepšuje celkovú kvalitu pleti a pokožky, hydratuje ju a veľmi dobre sa vstrebáva.

 

3.    Protizápalové účinky

Konopný krém je „balzamom“ na pokožku. Nielenže pomáha pri hojení rán a popálenín, ale podráždenú pokožku aj zvláčňuje a upokojuje.

 

Konopná kozmetika nelieči len akné a ekzémy

Významnou výhodou konope nie sú len ohromujúce vlastnosti pri liečbe akné, ale hlavne jeho omladzujúce účinky. Vďaka svojmu zloženiu sa stará o mladistvý vzhľad pokožky.

Kozmetika s konope obsahuje obrovské množstvo esenciálnych mastných kyselín, prírodných antioxidantov, kyselinu linolovú, steraidonovú, rôzne vitamíny a minerálne látky.

 

Konope v kuchyni

To, čo sa odráža navonok na pokožke, často súvisí s tým, čo naše telo prijíma. Aj preto sa konopné produkty odporúčajú používať nielen na pokožku, ale aj ako prirodzenú súčasť stravy.

Do svojho jedálnička môžete zaradiť konopný olej, semienka alebo aj cestoviny či sirup z konope. Obsahujú množstvo bielkovín, vitamín E, jód, chróm, zinok, magnézium a meď. Už po veľmi krátkej dobe používania prinášajú viditeľné výsledky v podobe zdravších vlasov a pokožky.

 

Konopná kozmetika na akné

 

Konopný krém s 24-hodinovým účinkom

Aby ste dopriali svojej pleti to najlepšie, čo prírodná kozmetika dovoľuje, vyskúšajte konopný krém, ktorý je navyše obohatený o olivový, konopný a arganový olej, aloe vera či iné vitamíny, ktoré regenerujú a hĺbkovo čistia pokožku počas celého dňa.

 

Aloe vera ako neoddeliteľná súčasť starostlivosti o pleť

Aloe vera je tropická rastlina s listami, ktoré vytvárajú číry gél. Keď sa gél nanesie na pokožku, pomáha v boji proti baktériám, zmierňuje zápal a podporuje hojenie rán. Využíva sa na ošetrenie rôznych kožných ochorení vrátane psoriázy, vyrážok, porezaní či popálenín.

 

Aloe vera

 

Aj keď samotné aloe vera pomáha vyčistiť pupienky, je efektívnejšie v kombinácii s inými prísadami - napríklad so spomínaným konope.

 

Čistenie pleti s konopným krémom

Množstvo žien sa stará o svoju pleť nesprávne. Deň čo deň je pleť vystavená a namáhaná rôznymi prípravkami a nečistotami z prostredia. Čistenie pleti by sa preto nemalo zanedbávať, ale vykonávať pravidelne a poriadne.

  1. Základom je dobre vyčistená pleť. Čistenie by malo prebiehať minimálne raz denne (aj keď je najlepšie ráno aj večer).
  2. Na čistenie vždy používajte čistiace a odličovacie prípravky bez alkoholu – tie pleť nedráždia a zbytočne ju nevysušujú.
  3. Na pleť nanášajte sérum a následne konopný krém, ktorý ju hydratuje, pomáha pri hojení pupienkov a navyše bojuje so vznikom nových.
  4. Aspoň raz do týždňa doprajte svojej pleti peeling, ktorý zbaví pleť odumretých buniek.

 

Čistenie pleti s konopným krémom

 

Stavte na zelené zlato

Doprajte svojmu telu maximum prírodných látok a odvďačí sa vám sviežim, mladistvým a zdravým vzhľadom. Pomôže vám pri liečbe nepríjemného akné a uľaví pri hryzavých ekzémoch. Vyskúšajte naše konopné krémy s omladzujúcimi účinkami.